Інструкція вибору якісних  дверей
 
Для того, щоб вхідні або міжкімнатні двері якісно виконували свої функції, важливо технологічно правильно і грамотно провести процес виробництва. Сучасні виробники досконало оволоділи цією технікою, тому на ринку дверних конструкцій можна придбати дійсно надійну продукцію найвищої якості.Виробництво дверей включає декілька процесів. Купити дерев’яні двері сьогодні воліють багато замовників, адже дерево є живим матеріалів, які має прекрасні властиві й експлуатаційні характеристики. Однак обробка деревини вимагає особливих навичок і вмінь.
Також дерево проходить такі етапи, як сушка, шліфування, тонування і лакування. В результаті цих процесів двері набуває свої експлуатаційні характеристики. Як всім відомо, на ринку дверних конструкцій існують різні види дверей, зокрема вхідні та міжкімнатні. Кожен з них має свої функції.
Одна з прикрас сучасної квартири - міжкімнатні двері і фурнітура. Сучасний ринок в цьому сенсі просто  радує око. Дерев'яні, суцільноскляні, алюмінієві, пластикові, комбіновані - вибирай, що душі завгодно. Як показує практика, вибирають найчастіше двері дерев'яні. Воно і зрозуміло, матеріал якийсь "домашній", натуральний, теплий, викликає довіру. Хоча і не без своїх капризів. Деякі знання "дерев'яних" особливостей не перешкодять.
 
Спосіб виготовлення міжкімнатних дверей
За способом виготовлення "класичні" двері діляться на щитові і тафльовані.
 
Щитові двері - найбільш древні і до того ж найпростіші у виробництві. Конструктивний виріб складається з рами, обшили з двох боків яким-небудь матеріалом. Як правило, внутрішня частина цієї рами містить наповнювача (монолітний або стільниковий). Монолітне заповнення значно обважнює двері. Воно може мати вид щита з дерев'яних брусків, що оптимально з позицій екологічності і шумоїзоляциі. Але можливий і листовий матеріал - ДСП, MDF. Стільникове наповнення дозволяє значно зменшити вагу дверного полотна, оскільки є комірчастою конструкцією з пресованого картону або MDF.
Щитові двері можуть бути глухими і частково заскленими. Причому "скління" найчастіше грає декоративну роль і виконується у вигляді художніх вставок з скла, кришталя, різноколірного пластика. Сама обшивка щитових дверей теж може декоруватися і виготовлятися з формованого пластика, листового ДВП (оргаліту), MDF - та з чого завгодно, аж до пластин натурального каменю. Вартість щитових дверей майже повністю визначається її обробкою.
 
Двері тафльовані - це полотно є дерев'яною рамою, яка складається з обв'язування (основних брусків) і середників (брусків, які ділять дверне полотно на частини і сполучають бруски обв'язування). Внутрішні отвори рами заповнюються вставками з фільончастих панелей (фільонок), скла або їх комбінації. Кількість посередників визначає число вставок фільонок. Фільонки і скло закріплюються одним з двох основних способів: безпосередньо у обв'язування або через проміжну рамку. У будь-якому випадку у фільонки повинна зберігатися "свобода переміщення" в пазах обв'язування і посередників. Часто місце з'єднання фільонок і скла з елементами обв'язування і середників закривається так званими штапиками, а для декорування великих поверхонь скла використовують горбильки і розкладки. Ці елементи робляться з дерева, пластика, MDF, можуть декоруватися шпоною, забарвлюватися, ламінуватися і т. Д.
Двері тафльовані відрізняються порівняно невеликою вагою і хорошою звукоізоляцією. Двері тафльовані значно складніше у виробництві, але завдяки конструктивним особливостям в її оформленні можна втілити будь-які дизайнерські ідеї. За складність виготовлення і представницький вигляд такі вироби традиційно відносять до товарів престижного рівня. Саме тому ринок пропонує значно більше фільонок, чим щитових.
 
Матеріали для дверей
ДСП, MDF, ДВП - ці похідні дерева на сьогоднішній день досить часто застосовуються при виготовленні дверей. Ці матеріали проводяться з деревної маси. MDF - матеріал сучасних технологій, не містить фенольних смол і тому що не виділяє шкідливих фенолів. Він не схильний до розтріскування, практично не розбухає, технологічний в обробці, на нього відмінно приклеюються шпона і деревина. За технологією виготовлення цей матеріал близький до ДВП, але в даному випадку пов'язує компонентом волокнистої маси є власні смоли деревини, що виділяються при гарячому пресуванні. ДСП також широко використовується в дверному виробництві, з цього матеріалу виготовлена більшість іспанських моделей. ДСП дозволяє зробити весь процес створення дверей гранично технологічним і дешевим.
 
Натуральний масив - цельнодеревянниє двері у нас вважаються кращими. І це дійсно так, але з обмовкою: якщо це високоякісні вироби, з добре висушеної деревини (на що іноді потрібні декілька років) і без сучків. Особливо важлива відсутність сучків в дверному коробі. В іншому випадку він через деякий час деформується, а двері перестануть закриватися.
 
Клеєний масив - сьогодні виступає альтернативою натуральному масиву (його називають також набором, переклеєним). Двері з клеєного масиву не поведуть, вона не рас сохнется і не розбухне. Її можна ставити і у ванн, чого не скажеш про двері із звичайного масиву, яким лаком їх ні покривай.
 
Переклеєний масив виготовляється із звичайної просушеної деревини, заздалегідь розібраної на невеликі заготовки - ламелі. З них вирізують дефектні ділянки і сучки, після чого ламелі склеюються між собою в "мікрошпильку". Так отримують заготовки необхідних розмірів, що склеюються потім в бруски. В результаті внутрішня напруга в деревині знімається. Більшість якісних класичних дверей (і коробка) робляться з такої "переклеєної" деревини.
 
Вітчизняні, а також фінські, литовські, шведські виробники найчастіше використовують масив сосни, для висококласних дверей - масив буку і дуба. Італійські частіше застосовують вільху, горіх, вишню, черешню. Не так давно з'явилися двері з клеєного масиву бамбука, що не бояться ні води, ні вогню і що володіють дуже цікавою текстурою.
 
Шпонавані - зовнішні поверхні полотен і коробок дверей зазвичай облицьовувалися шпоною цінних порід дерева. На якість облицьовування шпоною дуже сильно впливає сумісність матеріалів - добре шпона приклеюється або на "рідну" деревину (наприклад, дубова шпона до дуба), або, у разі різних сортів деревини, на підкладку з іншого матеріалу (MDF, фанера). Шпон дуба марно приклеювати на сосну або березу - не "приживеться" і з часом почне розтріскуватися або відшаровуватися. Особливо важливе бездоганне прикріплення шпони по краях дверного полотна.
 
Обробка міжкімнатних дверей з дерева
Різноманітність вживаних в дверному полотні фільонок або вставок з скла, їх тип і форма дозволяють створювати різні варіації дизайнерських рішень. Що стосується самого скла, то незліченні фантазії на тему традиційних його видів (рифлене, матове, кольорове, вітражне) справді вражає. У внутрішній об'єм синтетичного скла можуть поміщатися ефектні комахи, квіти, рибки.
 
Італійські двері (як і італійські меблі) по праву займають провідні позиції не тільки у нас в країні, але і в світі. Що ж ви хочете? Вони цим займаються декілька сторіч. Наприклад, там виготовляються двері з дерева, вік якого напевно невідомий. Представники фабрик їздять по всьому світу і збирають старі балки і інші деревинки, які потім спеціальним чином обробляють і реставрують, розписують вручну фарбами по старовинних рецептах і малюнках. Такі двері справляють враження, як і їх ціна. Значно дешевше двері з штучно зістареної деревини, часто теж з художнім розписом.
 
Крім зістарювання, полотна і коробки дверей з натурального і клеєного масиву (як, втім, і комбінованих, тут різниці немає) можуть фарбуватися, тонуватися, покриватися плівковими матеріалами і облицьовуватися шпоном цінних порід дерева. Найпоширеніші на сьогоднішній день варіанти шпони - тонований дуб (особливим чином тонований горіх), національний горіх, вишня. Іноді шпон додатково тонують або вибілюють (клен, дуб). "Родзинкою", наприклад, іспанських дверей є шпона червоного дерева, фінських - березовий.
 
Технології виготовлення міжкімнатних дверей
Дерево чуйно реагує на коливання вологості. Тому, перед тим як "піти в роботу", деревина повинна піддатися примусовій сушці до значення залишкової вологості, що не перевищує 8%. Від технології сушіння деревини сильно залежать властивості отриманого деревного матеріалу. Наприклад, існують технології, при яких деревину твердих порід (наприклад, дуб) сушать протягом 47 діб з чотириразовим пропарюванням. Пропарюють матеріал, щоб добитися строго рівномірного зняття внутрішньої напруги і гарантовано уникнути розтріскування заготовок. За старих часів деревину витримували декілька років в сухому прохолодному приміщенні, виключаючи попадання на неї прямих сонячних променів. Сьогодні сучасні сушильні камери значно прискорюють цей процес. Але прискорена сушка не дає повної гарантії того, що деревина не почне надалі викривлятися або розтріскуватися.
 
Недостатньо просушена деревина, а також перепади температур і вологості в приміщенні викликають виникнення внутрішньої напруги в двері і, як наслідок, їх деформацію - розтріскування, викривлення і зміну розмірів дверей. Ось чому для деяких дорогих імпортних моделей доводиться постійно підтримувати в приміщенні майже "тепличні" умови з коливаннями температури і вологості не більше 8%.
 
Зазвичай готове дверне полотно пропонується до установки в отвір разом з дверною коробкою, яка робиться, як правило, за тією ж технологією і з тих самих матеріалів, що і каркас полотна.
 
Міжкімнатні та вхідні двері  робляться без поріжка. Двері для санвузлів можуть поставлятися з порогом, хоча в більшості сучасних квартир застосовні моделі без нього. Для санвузлів в плануванні зазвичай передбачені отвори, менше по висоті і вужчі, ніж в інших приміщеннях. Тому якщо ви хочете встановити у всій квартирі однакові двері, доведеться шукати моделі, в розмірних лініях яких є полотна і під такий отвір. Або доведеться укорочувати полотно. Тільки врахуйте, що двері із стільниковим заповненням пристосовані для цього погано. Що стосується застосовності дверей в "мокрих" приміщеннях, то для цього підходять навіть шпоновані моделі. Правда, за умови, що всі торцеві поверхні покриті шпоною і добре оброблені водостійким лаком. При покупці імпортних дверей для санвузла можна орієнтуватися на значки пентаграм в каталогах.
 
Моделей щитових дверей значно менше, ніж тафльованих, але, тим не менш, мода на них не проходить. Серед щитових дверей лідирують шпоновані і фарбовані. У силу особливостей конструкції саме щитові моделі найчастіше інкрустуються шпоном. Крім того, їх панелі часто декоруються різними композиціями з поліестера, оформляються вставками-віконцями.
 
Перш ніж купувати двері з масиву, викличте додому майстра - представника фірми. Тільки він зможе точно сказати, чи підійде отвір, скільки коштуватиме його розширення, чи витримає стіна навантаження і чи можна взагалі вставити ці двері в цей отвір.
Контакты
Телефон:(098) 062-80-04
Факс:(073) 026-45-00
E-mail:sofiika.lviv@gmail.com
Контактное лицо:Менеджер-консультант
Анонсы
ДИТЯЧІ МЕБЛІ ЛЬВІВ
Меблі на замовлення без націнок і посередників. Хорошої якості, недорого від виробника... Великий вибір.Конкурентна ціна, Надійна якість, Оригінальний дизайн.
головна
МЕБЛІ,ВІКНА,ВИРОБИ З ДЕРЕВА МОЖЛИВО ПО ЕЗКІЗАМ ЗАМОВНИКА
дитячі меблі
ДИТЯЧІ МЕБЛІ ЛЬВІВ. Ліжко машина , Дитячі меблі » Ліжко"Горище"
КАТАЛОГ-ДВЕРI
Варіанти дверей , які ми пропонуємо : броньовані двері , двері вхідні металеві , двері міжкімнатні , двері шпоновані , двері з масиву сосни , двері з дерева
каталог-продукцiї
КАТАЛОГ ДВЕРІ-ВІКНА-МЕБЛІ виготовляємо ексклюзивні меблі на замовлення виготовляємо від простих до складних виробів з дерева в залежності від вимог замовника художнє декорування та індивідуальний підхід гарантуємо найвищу якість роботи консультації по догляду за виробами з дерев
Авторизация
Email:
Пароль: